امور نظام وظیفه

شرح وظایف

کلیه امورات مربوط به دانشجویان ودانش آموختگان دانشگاه در ارتباط با حوزه نظام وظیفه ونیروی انتظامی کشوراز طریق دفتر امور مشمولین دانشگاه انجام میشود.

دفتر امور مشمولین درابتدا مکاتبات مربوط به معافیت تحصیلی دانشجویان را در ارتباط با اداره پذیرش دانشگاه وحوزه نظام وظیفه بر عهده دارد. در طول زمان تحصیل دانشجویان نیز وظایفی همچون درخواست سنوات تحصیلی ودرخواست خروج از کشور و... راانجام می‌دهد. درزمان فراغت از تحصیل دانشجویان هم وظیفه درخواست ابطال معافیت تحصیلی رابرای دانش آموختگان از نیروی انتظامی انجام میدهد.

 

نحوه اخذ مجوزتحصیلی (معافیت تحصیلی ) از پلیس +10 براي دانشجويان جديد الورود

1-چاپ معرفی نامه به پلیس+ توسط دانشگاه

2- کپي و اصل مدرک پايه (ديپلم – پيش دانشگاهي)

3- داشتن کپی و اصل شناسنامه

4- داشتن کپی و اصل کارت ملی

5-یک قطعه عکس پرسنلی 4*3  

6-فرم انصراف (برای دانشجویانی که انصرافی و ثبت نام مجدد هستند)

7- فرم اعلام اتمام معافیت تحصیلی دانشگاه  (فارغ التحصيل کارداني و کارشناسي)

8- کپي و اصل برگه اعزام به خدمت (در صورت داشتن برگه اعزام به خدمت)

9- مراجعه به دفاتر پلیس 10+ شهرستان لنجان (زرين شهر – فولاد شهر و باغبادران)  

10 – تحويل معافيت صادره از پليس  10+ به امور مشمولين دانشگاه حد اکثر در مدت يک هفته

 

تذكر مهم 

 با توجه به اینکه ثبت نام دانشجویان مشمول موقت و منوط به موافقت سازمان وظیفه عمومی ناجا (پلیس+10) می‌باشد، شایسته است از تاریخ ثبت نام حداکثر طی مدت يک هفته نسبت به اخذ مجوز مذكور اقدام و اصل آنرا به دفتر امور مشمولین حوزه معاونت دانشجویی تحویل و تصویر آن را نیز نزد خود نگاه دارید. بدیهی است از شرکت در آزمون پایان ترم (جاری) دانشجویانی که مجوز خود را اخذ نكرده و تحویل نداده اند ممانعت بعمل می‌آید.

سنوات مجاز تحصیل دانشجویان در مقاطع تحصیلی

۱- کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته (۳سال )

2- کارشناسی پیوسته (۵سال )

تبصره 1: افزایش سنوات مجاز تحصیل

دانشجویان مشمولی که در سنوات مجاز تحصیل، فارغ التحصیل نشوند. برای ادامه تحصیل نیاز به تصویب کمیسیون موارد خاص دانشگاه دارند تا با مکاتبه با دفاتر پلیس+10 برایشان درخواست افزایش سنوات گردد. بدیهی است دانشجویانی كه مجوز سنوات اخذ نكرده باشند، غایب محسوب شده و اجازه ادامه تحصیل نخواهد داشت.

 

تبصره 2: تغییر رشته یا دانشگاه با ثبت نام مجدد

دانشجویان مشمول در کل دوران تحصیل (از کاردانی تا دکترا) صرفا یک بار می‌توانند انصراف داده و با ثبت‌نام مجدد (چه با آزمون یا بدون آزمون فرقی نمی‌کند)، (تغییر رشته یا محل تحصیل یا هردو ) معافیت تحصیلی جدید دریافت نمایند . مدت تحصیل رشته و مقطع  قبلی جزو سنوات رشته و مقطع جدید محسوب نمی‌گردد.

اعلام اتمام معافیت تحصیلی

دانشجویان مشمول به محض قطع ارتباط با دانشگاه به عناوین ذیل به سازمان وظیفه عمومی معرفی می‌گردند.

1- فارغ التحصیل                        2- ترک تحصیل                         3- انصراف                    4 – اخراج

 

تبصره : دانشجویان فوق الذکر از زمان اتمام معافیت تحصیلی به مدت یک سال مهلت دارند تا به خدمت وظیفه اعزام و یا در صورت داشتن شرایط مجددا مشغول تحصیل گردند، در غیر اینصورت غایب محسوب می‌شوند.

 

تذکرخیلی مهم: دانشجویان اخراجی و دانشجویانی که برای بار دوم "انصراف داده یا ترک تحصیل کرده باشند" باشند اجازه ادامه تحصیل را ندارند. دانشجویان فارغ اتحصیل فقط اجازه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند.

 

تبصره: دانشجویان مقطع کارشناسی در صورت طی بیش از شش نیمسال و فراغت از تحصیل با مدرک معادل کاردانی ، حق ادامه تحصیل نداشته و باید خود را به نظام وظیفه معرفی نمایند.

 

دانشجویان مشمول متقاضی خروج از كشور برای سفرهای زیارتی و سیاحتی فقط لازم است به سامانه http://services.epolice.ir مراجعه نموده و با وارد نمودن كد ملی(به عنوان نام كاربری) و كد سخا (به عنوان رمز عبور كه باید از دفاتر پلیس+10 بگیرید) وارد سامانه شوید. سپس در قسمت خروج از كشور، تاریخ سفر وكشورمقصد را مشخص نمایید. در صورتی كه فایل شما (شهریه و آموزش و ...) بدون نقص باشد، خروج از كشور شما بررسی و از طریق سامانه وظیفه عمومی به تایید دانشگاه خواهد رسید. لذا به هیچ وجه مراجعه به دانشگاه و گرفتن گواهی اشتغال برای سفرهای زیارتی و تفریحی لازم نیست.           

امور نظام وظیفه

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه