معرفی رشته مهندسی عمران

هدف از رشته عمران تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه‌های مختلف عمرانی مسوولیت طرح ، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرند. کلیه شرکت های عمرانی و ساختمانی، پروژه های خرد و کلان ساخت و ساز، مراکز تحقیقاتی ساختمان و لرزه شناسی و بسیاری موارد مشابه می توانند بازار هدف وسیع فارغ التحصیلان این رشته باشند. به عبارت دیگر، هر چیزی که به آبادی یک کشور باز می‌گردد مانند سد، فرودگاه، جاده، راه آهن، برج، تونل، دکل‌های مخابراتی، ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله، سیل و آتش و نیروگاه‌های برق و مصالح سبک، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، در حیطه کار مهندس عمران قرار می‌گیرد. برای آغاز تمامی پروژه‌های عمرانی به یک مهندس کارآمد عمران نیاز است تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند، چون اقتصادی بودن یک اصل در این رشته است.

رشته مهندسی عمران در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود و لذا راه برای ادامه تحصیلات باز است. یکی از محاسن این رشته تنوع گرایش های آن است. فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی می‌تواند در مقطع کارشناسی ارشد در گرایشهای مختلف : سازه، سازه‌های هیدرولیکی، مهندسی زلزله، راه و ترابری، مکانیک خاک و پی، مهندسی آب ، سازه‌های دریایی، مهندسی مدیریت ساخت، مهندسی برنامه‌ریزی حمل و نقل، مهندسی نقشه‌برداری فتوگرافی و مهندسی محیط زیست به تحصیل ادامه دهد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان این افتخار را دارد تا پذیرای دانشجویان عزیز در تمام مقاطع تحصیلی کاردانی، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته عمران و هم‌چنین کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه در این واحد دانشگاهی باشد.

معرفی رشته مهندسی عمران

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه