معرفی رشته مهندسی معماری

معماري نوعي عمل خلاقانه است كه مقصود آن شكل دادن به فضاي زيست انسان درتماميتش مي‎باشد و گستره آن از جوابگويي به نيازهاي انساني در پيوند با محيط و طبيعت تا بيان عواطف و اعتقادات او طيف وسيعي را در برمي‎گيرد.

مهندسی معماری امروزه در جهان ترکیبی از صنعت ساختمان‌سازی به علاوه هنر، جامعه شناسی، روان شناسی اجتماعی، اقتصاد و محیط زیست است. از این رو می‌توان گفت که رشته معماری به دلیل این خصلت و به ویژه با توجه به ماهیت هنری و نقش مهمی که خلاقیت هنری در آن ایفا می‌کند اساساً با سایر رشته‌های مهندسی متفاوت است. 

مهندس معمار، نقشه‌های ساختمان‌های جدید و برنامه بازسازی و محافظت از ساختمان‌های قدیمی را طراحی می‌کند. همچنین کار مهندس معمار طرح‌ریزی ترکیب و نحوه قرارگیری مجموعه‌ای از ساختمان‌ها و فضاهای اطراف آنها نیز می ‌باشد.

افرادی که در رشته مهندسی معماری فارغ التحصیل می‌شوند، هم می‌توانند در آزمون‌های استخدامی ادارات و موسسات مختلف شرکت نمایند و هم می‌توانند در بازار کار آزاد مشغول به کار شوند. از تاسیس دفتر طراحی مستقل تا همکاری با معماران و شرکت‌های مهندسی مختلف و یا طراحی و نظارت بر پروژه‌های آزاد بازه گسترده‌ای است که یک مهندس معمار می‌تواند بسته به توانایی‌ها و علاقه‌ای که دارد، در آن‌ها شاغل شود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان این افتخار را دارد تا پذیرای دانشجویان عزیز در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته معماری در این واحد دانشگاهی باشد.

معرفی رشته مهندسی معماری

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه