گشایش هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه غیردولتی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی لنجان

با حضور مسئولان شهرستان لنجان در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر، هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه غیردولتی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی لنجان گشایش یافت.

مراسم گشایش هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه غیردولتی سما با حضور مسئولان شهرستان لنجان، دانش آموزان و خانواده‌هایشان در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی لنجان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در حاشیه مراسم گشایش این هنرستان، با تاکید بر اهمیت نقش آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی و بکارگیرى ساز و کارهاى نوین آموزشى اظهار کرد: یکی از اهداف آموزش کارآفرینی در هنرستان‌ها، بهبود توانایی‌های فردی و تخصصی هنرجویان است. آموزش‌های مهارتی می‌تواند از طریق دانش افزایی، باعث افزایش فرصت‌های بازار شده و سطح تقاضای کارآفرینی را ارتقاء بخشد.

سیدمسعود داودی با اشاره به نگاه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل و علم افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با بسترسازی برای اشتغال دانش‌بنیان و لزوم اهمیت نقش‌آفرینی فعال در عرصه مهارت‌آموزی، به سمت دانشگاه کارآفرین در حرکت است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با اشاره به ضرورت اهمیت به دانش کاربردی در کشور تصریح کرد: هدف آموزش کاربردی به هنرجویان، تربیت افراد متخصص در راستای رفع نیازمندی‌های جامعه خواهد بود. به طوریکه تمامی فارغ التحصیلان این دوره، بتوانند بلافاصله به نیروی انسانی فعال بپیوندند.

داودی با اشاره به نقش بسیار مهم مهارت آموزی در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان خاطرنشان کرد: انتخاب شعار 'هر دانش آموز یك مهارت' در فعالیت‌های فوق برنامه برای دانش آموزان می‌تواند طرحی نو برای غنی‌تر شدن برنامه‌های اوقات فراغت و راهكاری برای بروز خلاقیت و نوآوری دانش آموزان باشد.

وی با تشریح طرح پویش اظهار کرد: طرح پویش فرصتی برای کار و تحصیل همزمان و کار داوطلبانه برای دانش‌آموزانی است که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع بعدی را دارند. هنرجویان می‌توانند از طریق ورود به این طرح توسط یک صنعت بورس شده و همزمان با شروع مقطع تحصیلی بعدی تحت نظارت بنگاه اقتصادی آموزش‌های لازم برای کسب مهارت مورد نیاز بنگاه را دریافت نمایند.

غلامرضا هادی زاده با تاکید بر مهارت‌آموزی جوانان و اشتغال آنان اظهار کرد: دانش آموزان باید آموزش‌هایی ببینند که مهارت‌های آنان تقویت شود و برای مشاغل گوناگون در جامعه آمادگی پیدا کنند. به همین دلیل به مهارت‌های خاص کارآفرینی، کسب و کار، نوآوری و تغییر نگرش در مورد ساختارهای کاری نیازمندند.

مدیر هنرستان فنی وحرفه‌ای پسرانه غیردولتی سما لنجان با بیان اینکه ما برای آینده کشور به نیروی کار ماهر نیاز داریم تصریح کرد: نقشه جامع علمی کشور و قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی بر این امر تاکید دارند که دانش آموزان به سمتی هدایت شوند تا بتوانند در رشته‌هایی تحصیل کنند که پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

وی با اشاره به تجهیزات و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی به روز در هنرستان سما لنجان اظهار کرد: با توجه به مکان بسیار مناسب هنرستان و امکان استفاده از مجموعه بسیار مجهز کارگاه‌ها وآزمایشگاه‌های شهید سپهبد سردارسلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی لنجان، و با عنایت به رشته‌های تحصیلی موجود در این هنرستان با عناوین الکتروتکنیک(برق صنعتی)، مکانیک خودرو، ماشین ابزار و معماری داخلی، هنرجویان هنرستان فنی و حرفه ای غیردولتی سما این دانشگاه می‌توانند با فراگیری آموزش دوره‌های عمومی و مهارتی وارد شاخه‌ها و رشته‌های متناسب با نیاز جامعه شئند که مسلما این روند برای هدایت تحصیلی نقطه بهینه است.

معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما استان اصفهان نیز که به صورت مجازی در جلسه حضور داشتند ضمن تبریک گشایش هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه غیردولتی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی لنجان اظهار کرد: هر دانش آموزی که فارغ‌التحصیل می‌شود می‌تواند با فکر و ایده‌های خلاقانه وتسلط بر مهارت‌های مورد نیاز بازار کار، یک کسب و کار جدید در جامعه راه اندازی کند.

حمیدرضا نظری با تاکید بر لزوم تربیت دانش‌آموز کارآفرین  تصریح کرد: محصلین فنی و حرفه ای با آشنایی یک مهارت این فرصت را دارند تا متناسب با استعداد و توانایی خود نسبت به انتخاب شغل مورد علاقه اقدام نموده و در طول سال تحصیلی با آموزش‌های کاربردی، به عنوان دانش آموز و هنرجوی کارآفرین در راه پیشرفت جامعه گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با تاکید بر مهارت افزایی در چرخه آموزشیخاطرنشان کرد: نسل امروز آینده‌سازان فردای كشور هستند و برای توسعه فراگیر تكنولوژی و تغییرات سریع در عرصه علم و فناوری در کشور، نیازمند ساختن نسلی كارآمد و با مهارت برای آینده است.

امام جمعه شهر سده لنجان با بیان اینکه توجه به موضوع مهارت در نظام آموزش و پرورش می‌تواند برطرف كننده نیازهای آینده كشور باشد گفت: برای تعلیم و تربیت نسلی كارآمد كه بتواند آینده روشنی را برای كشور رقم زند، باید به فكر راه های افرایش مهارت افراد درفرآیند تعلیم و تربیت بود.

وی با تاکید بر امکانات و زیرساختهای بسیار عالی در هنرستان فنی و حرفه‌ای سما واحد لنجان افزود: هنرجویان فنی و حرفه‌ای هنرستان سما دانشگاه آزاد لنجان، باید این فرصت طلایی را غنیمت شمرده و با یادگیری آموزش‌های فنی متناسب با نیاز بازاركار و استعداد ذاتی زمینه‌های اشتغال خود را برای آینده مهیا نمایند.

حسین ناظم الرعایا با اشاره به تحقق آرزوی دیرینه شهرستان برای داشتن هنرستان فنی و حرفه‌ای مجهز توسط دانشگاه آزاد اسلامی لنجان تصریح کرد: هر مدرسه‌ای که در هر شهر افتتاح می‌شود، چراغ دانشی است که روشن می‌شود و منشاء نور و روشنایی به جان‌های انسانهاست. لذا لازم به تاکید است افتتاح هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه غیردولتی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی لنجان اتفاقی بسیار میمون و مبارک است که امیدواریم این حرکت شایسته که با تلاش ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی لنجان جناب آقای دکتر داودی و همکاران ایشان برای ارتقای دانش، علم و آگاهی در جامعه به ثمر نشسته است به زودی منشاء تحول بسیار بزرگی در شهرستان شود.

شهردار شهر سده لنجان با تاکید بر نیاز کشور به توسعه پایدار و اشتغال جایگاه و اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای تصریح کرد: رشته‌های فنی و‌حرفه ای و کاردانش از ضروریات آموزش و پرورش است که مجموعه فنی و حرفه‌ای برای اجرای کارهای عملی دانش آموزان کنار آموزش و پرورش خواهد بود.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه