گشایش پیش‌دبستان و دبستان پسرانه سما در لنجان

مراسم گشایش پیش‌دبستان و دبستان پسرانه غیردولتی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با حضور مسئولان شهر فولادشهر، دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در سالن اجتماعات شعبه فولادشهر این دانشگاه برگزار شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در حاشیه مراسم گشایش این پیش‌دبستان و دبستان با بیان اینکه بنیان‌های دانش، مهارت و نگرش‌ها از دوره پیش‌دبستانی شكل می‌گیرند، اظهار کرد: با توجه به اهمیت آموزش در دوره پیش از دبستان، ضروری است كه هر تحول و نوآوری آموزشی از سال‌های اولیه كودكی مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌ریزی برای دوران كودكی و پس از آن باید بر پایه و بنیان قوی شکل گیرد.

سیدمسعود داودی با اشاره به افزایش روزافزون متقاضیان آموزش‌های پیش از دبستان تصریح کرد: با توجه به نیاز جامعه، ضروری است با آموزش بهتر و کسب موفقیت‌های بیشتر کودکان در سال‌های تحصیلی پس از گذراندن دوره پیش از دبستان در راستای پرورش و رشد همه‌جانبه کودک سرمایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه هدف آموزش و پرورش گردآوردن و انباشتن اطلاعات نیست؛ بلکه به استفاده از توانایی اندیشیدن و فهمیدن است، بیان کرد: آموزگار خوب کسی نیست که در کمترین زمان بیش‌ترین مطالب را به کودک آموزش می‌دهد؛ بلکه کسی است که شوق به آموختن و فهمیدن را در شاگرد برمی‌انگیزد.

اساس‌ یک جامعه سالم‌ را خانواده‌های‌ سالم‌ می‌سازند

سرپرست واحد لنجان با اشاره به اینکه اساس‌ یک جامعه سالم‌ را خانواده‌های‌ سالم‌ می‌سازند، بیان کرد: بدون تردید خانواده‌ به‌عنوان نهادی مقدس نخستین و مهم‌ترین‌ پرورشگاه‌ و آموزشگاه‌ هر فرد محسوب‌ می‌شود و یكی‌ از نهادهای‌ آموزشی‌ و پرورشی‌ جامعه‌ است؛ از این‌ رو، آموزش‌ مادران‌ و پدران‌ در دوره پیش‌ از دبستان‌ و ارتقای‌ سطح‌ آگاهی‌ آنان‌ به‌‌عنوان‌ یک راهبرد پیشگیری‌ همواره‌ از اهمیت خاصی‌ برخوردار است‌.

داودی با تأکید بر آموزش‌ خانواده‌ها به‌‌ویژه در دوره پیش‌ از دبستان‌ خاطرنشان کرد: باور ما این‌ است‌ كه‌ چنانچه‌ اولیا‌ و مربیان‌ با آگاهی و شناخت کامل به تربیت کودک خود اهتمام ورزند، به‌‌طور قطع‌ در ایفای‌ مسئولیت‌های‌ خود بیش‌ از پیش‌ موفق‌تر و توانمندتر خواهند بود؛ بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با توجه به زیرساخت‌های بسیار مناسب آموزش‌های مجازی در نظر دارد کارگاه‌های آموزشی و تربیتی را با حضور مشاوران و دبیران مجرب برای خانواده‌ها برگزار کند.

وی با تأکید بر پرورش استعداد و خلاقیت در کودکان تصریح کرد: مربیان باید با ایجاد چالش و گسترش خلاقیت و تشویق به انتخاب یک روش فعال در حل مسئله، به یادگیری عمیق‌تر کودکان کمک کنند و با طرح پرسش‌های مناسب و مرتبط با اهداف برنامه آموزشی، این نونهالان باذکاوت را در انتخاب هدف، فعالیت‌ها، فکرکردن و تکمیل مهارت‌های یادگیری یاری کنند.

مدیر پیش‌دبستان و دبستان پسرانه غیردولتی سمای فولادشهر نیز گفت: سازمان سما در راستای کمک به وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۷۰ راه‌اندازی شد، این سازمان با توجه به تنوع مخاطبان خود و کسب افتخارات پی در پی و شرایط عالی همواره از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار بوده‌ است.

واحد لنجان با راه‌اندازی سمای فولادشهر نقش مهمی در کاستن دغدغه فکری اولیا دارد

مصطفی پورحاجی با اشاره به تعدد جمعیت دانش‌آموزی در فولادشهر توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با راه‌اندازی پیش‌دبستان و دبستان سما در شهر فولادشهر با هدف فراهم‌کردن امکانات آموزشی و تسهیل در امر تعلیم و تربیت، نقش مهمی در کاستن دغدغه فکری اولیا داشته است.

نماینده امام جمعه شهر فولادشهر هم با اشاره به اهمیت علم و دانش در اسلام اظهار کرد: مقام عالم از جانب قرآن، مسلمانان را از اقصی نقاط کشور به سوی علم و دانش سوق داده و از سرچشمه‌های معرفت بهرمند کرده است.

حجت‌الاسلام محسن عمادی با بیان اینکه علمی نافع و سودمند است که موجبات کمال فرد را فراهم آورد، اضافه کرد: راه و رسم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در تمام دوران رسالت گویای تلاش آن حضرت در امر تعلیم و تربیت است. ایشان با تأکید فراوان، مردم را به فراگیری علم فرامی‌خواندند و بر آموزش اهتمام بسیار می‌ورزیدند.

وی با بیان اینکه تحقق اهداف تربیت و انتقال فرهنگ صحیح جامعه در گرو رفتار و منش معلم است، افزود: معلم در رشد و پرورش دانش‌آموزان که آینده‌سازان این کشور هستند، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. تمام فعالیت‌های معلم، در تعلیم و پرورش دانش‌آموزان دخالت زیادی دارند.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه