کار داوطلبانه همراه با تحصیل دانشجویان چگونه ممکن است؟

سیدمسعود داودی در نشست مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اظهار کرد: طرح پایش امکان انتخاب موضوعات پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی بر اساس نیاز واقعی بنگاه‌های اقتصادی بوده و طرح رویش حمایت از ایده‌های نوآورانه در راستای تولید محصول است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با توجه به فرصت تحصیل کار و همزمان دانشجویان اظهار کرد: مخاطبان این بخش از طرح، دانشجویان و یا دانش‌آموزانی هستند که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع بعدی را دارند که می‌توانند از طریق ورود به طرح پویش توسط یک صنعت بورس شده و همزمان با شروع مقطع تحصیلی بعدی تحت نظارت بنگاه اقتصادی سوپروایزر آموزش‌های لازم برای کسب مهارت مورد نیاز بنگاه را دریافت کنند.

این استاد دانشگاه ادامه داد:  این دسته از دانشجویان پس از پایان تحصیل به فراخور مقطع تحصیلی و در صورت درخواست بنگاه مربوطه موظف به ادامه کار در صنعت هستند.

داودی با‌ توجه به انجام پایان‌نامه و پروژه‌های دانشگاهی تصریح کرد: دانشجویانی که در تدوین پروپوزال پایان‌نامه خود به‌دنبال موضوعات واقعی مورد نیاز صنعت هستند، می‌توانند از طریق سرای نوآوری موضوعات را دریافت و پس از تأیید بنگاه اقتصادی آغاز به پژوهش روی موضوع و نگارش پایان‌نامه کنند.

وی ادامه داد: این همکاری می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای همکاری‌های بعدی با بنگاه اقتصادی بوده و از طرفی پژوهش‌های دانشگاهی را نیز هدفمند می‌کند و در پایان‌نامه‌ها بنا بر نیاز، دانشجویان می‌توانند از حمایت‌های مالی و معنوی اتاق بازرگانی و بنگاه‌ها نیز بهره‌مند شوند.

تشریح کاروزی و کارآموزی دانشجویان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تشریح کاروزی و کارآموزی دانشجویان بیان کرد: دانشجویان می‌توانند در قالب کارورزی در کنار تحصیل درخواست اشتغال در بنگاه اقتصادی داشته و دانشگاه با تجمیع واحدهای درسی در حداقل روز ممکن به حضور حداکثری آنان در صنعت کمک می‌کنند‌.

این مسئول دانشگاهی ادامه داد: از طرفی دانشجویان می‌توانند برای گذراندن دوره کارآموزی دانشگاهی خود و یا انجام پروژه درسی نیز از طریق سرا به فعالان اقتصادی مرتبط معرفی و واحدهای درسی مورد نظر را با کمک بستر فراهم شده پاس کنند.

داودی با‌ توجه به کار داوطلبانه دانشجویان تأکید کرد: این بخش از طرح برای دانشجویان، دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلانی است که متقاضی کار داوطلبانه در صنعت هستند و این افراد می‌توانند به صورت آزمایشی تا سه ماه در بنگاه اقتصادی فعالیت داشته باشند و پس از آن در صورت تأیید بنگاه اقتصادی این همکاری به وسیله انعقاد قرارداد ادامه پیدا خواهد کرد.

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تشریح طرح‌های پویش، پایش و رویش گفت: طرح پویش فرصتی برای کار و تحصیل همزمان و کار داوطلبانه دانشجویان است.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه