درباره دانشگاه

 • معرفي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ‌لنجان

  کارکنان دانشگاه آزاد لنجان هدف خویش را در اشاعه دانش کاربردی در یك محيط كاملا پويا قرار داده‌اند. اين ديدگاه سبب ارتقاي كيفي آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات قابل توجه به جامعه شده و اكنون با بيش از ۱۰ سال تجربه، مفتخر است كه با ياري خداوند بزرگ و تلاش استادان كارآمد و مجرب، محققين برجسته، و كارشناسان و كارمندان سخت‌كوش و همچنين بهره‌گيري از امكانات كمك‌آموزشي و آزمايشگاه‌هاي مجهز توانسته است فارغ التحصيلان مستعد خويش را در سطح كارآمدترين نيروهاي علمي‌و فني به جامعه ارائه نمايد.
  آغاز عملیات ساختمانی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در ۱۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۰ تاسیس و از مهرماه ۱۳۸۱ شروع به فعالیت نموده است و به تدريج با تجهيز آزمايشگاه‌ها و کارگاه‌ها و بکارگيري نيروهاي متخصص هم از نظر کمي و هم از نظر كيفي گسترش يافته است. این دانشگاه در مساحتی به وسعت ۷ هکتار در ابتدای ورودی شهر سده لنجان واقع شده و دارای فضای آموزشی قابل اختصاص به ۴۰۰۰ دانشجو مي‌باشد. با توجه به شناسایی نیازهاي بازار کسب و کار منطقه و صنايع مجاور، رشته‌های تحصیلی اين دانشگاه اکثرا فني و مهندسي بوده و در آينده نزديک تمامي رشته‌هاي دانشگاه در مقطع کارشناسي ارشد نيز فعاليت خود خواهند نمود. لازم به ذكر است تا كنون بيش از ۱۷۰۰ نفر از فارغ التحصيلان اين واحد دانشگاهي جذب بازار كسب و كار شده‌اند.

  برنامه‌ریزی درس منطبق با شرایط دانشجويان

   
  با توجه به شاغل بودن تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامي لنجان، برنامه‌ريزي درسي به صورت فشرده انجام مي‌گيرد و در مقاطع کاردانی و کارشناسی عموما کلاس‌های درسی در ۲ تا ۳ روز و در مقطع کارشناسی‌ارشد کلاس‌ها برای ۱ تا حداکثر ۲ روز برنامه‌ریزی می‌شود. همچنین بخش عمده‌ای از این کلاس‌ها در روزهاي پاياني هفته برگزار مي‌گردد تا مساعدترين شرايط تحصيلي بدون ايجاد تداخل با شرايط کاري دانشجويان حاصل شود.

  کتابخانه دانشگاه

   
  سال ۱۳۸۱ کتابخانه دانشگاه کار خود را با ۵۰۰ جلد کتاب و تعدادی نشریه آغاز نمود و به تدریج براساس نياز دانشجويان و مدرسين و نيز سعي و تلاش مسئولين دانشگاه هم اكنون داراي ۱۸۰۰۰ جلد كتاب و تعداد ۸۰۰ سي دي آموزشي مي‌باشد. در سال ۱۳۸۸ با پيگيري معاونت پژوهشي وقت و كارشناس كتابخانه سيستم كتابخانه از حالت دستي به سيستم ماشيني از طريق نرم افزار پارس آذرخش تبديل گشت. در حال حاضر كتابخانه واحد با نرم‌افزار سيمرغ در خدمت دانشجويان مي‌باشد. اين نرم‌افزار قابليت تمديد و جستجو كتب كتابخانه را بصورت اينترنتي براي دانشجو فراهم نموده است. همچنين اين نرم‌افزار به سيستم يكپارچه كتابخانه‌هاي دانشگاه آزاد سيكا متصل مي‌باشد. شبكه سيكا به عنوان اولين شبكه بروز علمي دانشگاهي در كشور، تمام كتابخانه‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي را در سراسر كشور بهم متصل نموده و امكان امانت، اشتراك و جستجوي همزمان را در اين كتابخانه‌ها ممكن ساخته است. همچنين مديريت مستقل منابع واحدهاي دانشگاهي و عدم وابستگي كاري به شبكه متمركز را فراهم نموده است. 

  کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها
   

  دانشگاه آزاد لنجان دارای یکی از کامل‌ترين مجموعه کارگاه‌ها و آزمايشگاه‌ها در سطح منطقه بوده كه مجهز به جديدترين و بروزترين تجهيزات مي‌باشند. مجموعه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه به شرح ذیل مي‌باشند:

  کارگاه توانایی ماشین‌کاري - کارگاه تاسيسات مكانيكي - كارگاه تاسيسات برقي و مدار فرمان و آزمايشگاه مباني برق - كارگاه آرماتوربندي - كارگاه ريخته‌گري و مدل‌سازي - كارگاه ماشين‌افزار ۱ و ۲ - كارگاه جوشكاري - كارگاه سيم‌پيچي ۱ و ۲ - كارگاه نقشه‌برداري - كارگاه نقشه كشي صنعتي ۱ - كارگاه نصب، تعمير و نگهداري ماشين‌ابزار - كارگاه CNC و كنترل عددي - آزمايشگاه مصالح ساختماني - آزمايشگاه مدارهاي منطقي و الكترونيك عمومي و ديجيتال و اندازه‌گيري الكتريكي - آزمايشگاه تكنولوژي بتن - آزمايشگاه مكانيك خاك - آزمايشگاه سيستم هاي اندازه گيري و كنترل كيفيت - آزمايشگاه ماشين هاي الكتريكي - آزمايشگاه كنترل صنعتي و هيدروليك و پنوماتيك - آزمايشگاه شيمي عمومي - آزمايشگاه تست‌هاي غيرمخرب - آزمايشگاه فيزيك - آزمايشگاه مقاومت مصالح - آزمايشگاه مكانيك سيالات
  امکانات ورزشی

  دانشگاه آزاد لنجان دارای یکی از زيباترين زمين‌هاي ورزشي طبقاتي است که دانشجويان مي‌توانند در آن به انجام تمرينات ورزشي بپردازند. مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی در سال ۱۳۹۱ و به مساحت بیش از ۲۰۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید.
  همچنین سالن ورزشی چند منظوره دانشگاه با دو بخش سالن اصلی با ابعاد ۴۸ متر طول و۳۰ متر عرض شامل زمین‌های ورزشي فوتسال، بسکتبال، واليبال، ... و سکوهاي تماشاچيان با ظرفيت حدود ۴۰۰ نفر و سالن جنبي با ابعاد ۴۸ متر طول و ۶ متر عرض شامل مجموعه اداري، خدماتي، تاسيسات، ... با هدف تامين فضاي استاندارد ورزشي مطلوب جهت تامين رضايتمندي دانشجويان در سال ۱۳۹۴ مورد بهره‌برداري قرارگرفته است. کاربرد اصلي اين سالن جهت آموزش دروس تربيت بدني دانشجويان، برگزاري مسابقات قهرماني استاني و كشوري و كاربرد رفاهي جهت اوقات فراغت دانشجويان مي‌باشد. همچنين كاربردهاي چند منظوره اين سالن در جهت برگزاري مراسم‌هاي مختلف از جمله جشن‌هاي فارغ التحصيلي دانشجويان، همايش‌ها، امتحانات، جلسات توجيهي دانشجويان ورودي جديد و غيره خواهد بود. 
  تشکل‌های دانشجویی
   
  تشکل‌های دانشجویی اين دانشگاه محيطي را جهت انجام فعاليت‌هاي اجتماعي مناسب در اختيار دانشجويان قرار مي دهد.
  تعدادی از این تشکل ها عبارتند از :
  - انجمن‌های علمی (مهندسی صنايع، مهندسي عمران، مهندسي کامپيوتر، ...)
  - تشکل هلال‌احمر
  - بسیج دانشجوئی شهید آويني
  - هیات دانشجویی فاطميون
  - کانون دانشجویی کوثر قرآن و عترت
  - کانون مهدویت
  - کانون جرعه نور
  - کانون شهروند مسئول
  مجاورت با صنایع و واحدهای تولیدي فعال بزرگ شهرستان و فرصت‌هاي مناسب شغلي
   فاصله دانشگاه با صنایع و واحدهای تولیدي فعال بزرگ شهرستان
  مجاورت با مراکز بزرگ شهری

aboutuni

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 طراحی و اجرا فرابرد شبکه